Kunta ja hallinto

Hallinto

Toimiala tuottaa keskitetysti kuntaorganisaation tarvitsemia yleis- ja taloushallintopalveluita.

Yhteystiedot

Hallintojohtaja: Leni Karisaari
Puh. 040 – 739 6062
Sähköposti: leni.karisaari@enontekio.fi

Palvelu- ja asuntosihteeri: Raili Vienola
Puh. 040 – 4819484
Sähköposti: raili.vienola@enontekio.fi

Kirjanpitäjä/controller: Markus Viljanen
Puh. 040 – 7669812
Sähköposti: markus.viljanen@enontekio.fi

Vastaava toimistosihteeri Pia Korva
Puh. 040 – 766 9814
Sähköposti: pia.korva@enontekio.fi

Henkilöstökoordinaattori: Matti Ikonen
Puh. 040 573 7430
Sähköposti: matti.ikonen@enontekio.fi

Palkkasihteeri: Riitta Ranta
Puh. 040 – 7669828
Sähköposti: riitta.ranta@enontekio.fi

ATK-vastaava: Mihku Näkkäläjärvi
Puh: 040-560 6087
Sähköposti: mihku.nakkalajarvi@enontekio.fi

Toimistosihteeri
Hannele Kumpulainen
puh. 040 – 703 9024
Sähköposti: hannele.kumpulainen@enontekio.fi

Maaseututoimi (Muonion kunta): Heikki Kauppinen
Puh: 0400 – 823471
Sähköposti: heikki.kauppinen@muonio.fi

Tukipalvelut (ruokahuolto ja siivous)

Vastaava emäntä Seija Keskitalo
Puh. 040 7669858
seija.keskitalo@enontekio.fi

Keskuskeittiö
Puh. 040 7669852