Kunta ja hallinto

Opetus

Toimialan tehtävänä on tukea ja kannustaa kuntalaisten jatkuvaa henkistä kasvua sekä vastata kasvavan koulutustarpeen ja vapaa-ajan tarpeiden mukanaan tuomiin haasteisiin. Sivistystoimen tehtävänä on taata opetuksen sekä vapaa-aikapalveluiden riittävä taso kuntalaisen asuinpaikasta riippumatta.

Yhteystiedot

 

KOULUTOIMI

Rehtori-sivistystoimenjohtaja Laila Nikunlassi
Puh: 040 – 547 4938
Sähköposti: laila.nikunlassi@enontekio.fi

Varhaiskasvatusohjaaja vs. Sari Lehtinen
Puh: 040 – 5694114
Sähköposti: sari.lehtinen@enontekio.fi

Erityislastentarhanopettaja/Kuntoutusohjaaja: Eila Halmiainen
Puh: 040 – 1791557
Sähköposti: eila.halmiainen@enontekio.fi

Toimistosihteeri Taina Harju
Puh. 040 – 3579907
Sähköposti: taina.harju@enontekio.fi

Hanketyöntekijä Anne Keskitalo-Hohti
Puh. 040 – 771 2603
Sähköposti: anne.keskitalo-hohti@enontekio.fi

HETAN KOULUKESKUS
Hetan peruskoulu ja Enontekiön Erälukio

Apulaisjohtaja Riitta Peltovuoma, Hetan peruskoulu
Puh. 040 143 8943
Sähköposti: riitta.peltovuoma@enontekio.fi

Apulaisrehtori Pekka Tjäderhane, Enontekiön Erälukio
Puh. 040 573 0090
Sähköposti: pekka.tjaderhane@enontekio.fi

Erityisopettaja Anna-Leena Maijala
Puh. 0400 – 800175
Sähköposti: anna-leena.maijala@enontekio.fi

Erityisopettaja Satu Labba
Puh.040 143 8942
Sähköposti: satu.labba@enontekio.fi

Oppilaanohjaaja Annukka Näkkälä
Puh. 0400 187 534
Sähköposti: annukka.nakkala@enontekio.fi

Henkilökunnan huone, yläkoulu/ alakoulu (A-rakennus)
Puh. 040 – 4876983

Henkilökunnan huone, lukio / alakoulu (B-rakennus)
Puh. 040 – 4876984

Vastaava emäntä Seija Keskitalo
Puh. 040 – 7669858
Sähköposti: seija.keskitalo@enontekio.fi

Keskuskeittiö
Puh. 040 – 7669852

SIVUKOULUT

Peltovuoman koulu
Puh. 040 – 8361156

Kaaresuvannon koulu, apulaisjohtaja Virpi Labba
Puh. 050 – 5399306
Sähköposti: virpi.labba@enontekio.fi

Kaaresuvannon koulu, keittiö
Puh. 0400 – 139806

Kilpisjärven koulu
Puh. +358 40 4851965

Kilpisjärven koulu, apulaisjohtaja Timo Tuominen
Puh. 040 – 4876981
Sähköposti: timo.tuominen@enontekio.fi

 

REVONTULI-OPISTO

Revontuli-Opiston rehtori
Pasi Tanninen
Puh. 040-564 1435
Sähköposti: pasi.tanninen@kittila.fi
revontuliopisto@revontuliopisto.fi

Toimistosihteeri (Revontuli–Opiston asiat):
Sisko Keskitalo
Puh. 0400 – 120 505
Sähköposti: sisko.keskitalo@enontekio.fi
revontuliopisto@revontuliopisto.fi